O nas

Naszą wizją jest dążenie do wysokiej jakościowo, optymalnej kosztowo, dynamicznej produkcji
w elastycznym i aktywnym zespole, będącym referencyjnym centrum ciągłego doskonalenia.

Jesteśmy jednym z jedenastu zakładów wytwórczych Grupy Servier, a przy tym jedną z pierwszych nowoczesnych firm produkujących leki w Polsce.

Wykorzystując nowoczesne technologie oraz działając w otoczeniu, w którym obowiązują ścisłe wymagania jakościowe, mamy świadomość, że dostarczanie pacjentom leków o najwyższej jakości oraz bezpieczeństwo pracy naszych pracowników są naszymi największymi wyzwaniami.

Posiadamy doświadczenie w wytwarzaniu i pakowaniu leków na potrzeby polskiego rynku, a także na eksport.

Nasze portfolio to wachlarz wyborów gotowych i półproduktów.

Obecnie prawie wszystkie produkty Grupy Servier sprzedawane w Polsce są wytwarzane przez naszą firmę.
 40% produktów wytwarzanych przez nas przeznaczonych jest na eksport do 9 europejskich krajów (Francji, Chorwacji, Słowenii, Słowacji, Czech, Litwy, Łotwy i Estonii, a także do Serbii).

Znaczące inwestycje finansowe Grupy Servier oraz transfer nowoczesnej technologii umożliwiły dynamiczny rozwój naszej firmy. Na przestrzeni 19 lat zwiększyliśmy wielkość produkcji o 650% – z 4 mln do blisko 26 mln opakowań rocznie, zwiększając przy tym stopniowo zatrudnienie (z 60 do ponad 160 osób w 2016 r.). Każdego dnia produkujemy 5 milionów tabletek najwyższej jakości. W skali roku daje to 1 miliard 200 milionów tabletek.

Jako pierwszy zakład produkujący leki w Polsce otrzymaliśmy Certyfikat GMP - Dobrej Praktyki Wytwarzania (w roku 2003 – licencja podlegała następnie odnowieniu w 2009, 2011 oraz 2014 r.). 

Jesteśmy jednym z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce, które otrzymało certyfikat systemu zarządzania energią według normy ISO 50001 (Certyfikat ISO 50001 przyznany w 2016 roku).

Ostatnio zrealizowane przedsięwzięcia biznesowe to uruchomienie dwóch nowych linii butelkujących o łącznej wartości około 22 mln zł, które zwiększyły nasze możliwości produkcyjne o 10 mln opakowań rocznie. Inwestycje koncentrowały się na dywersyfikacji oraz zwiększeniu elastyczności naszej produkcji. W 2016 roku przeprowadziliśmy modernizację laboratorium kontroli jakości, dzięki czemu zwiększyliśmy nasze możliwości w zakresie wykonywania kontaktowych usług analitycznych. 

Chętnie wymieniamy się doświadczeniem również z firmami z innych branż. Zapraszamy do kontaktu z nami.