Movember w Anpharmie.

Podejmij wyzwanie, zapuść wąsy, porozmawiaj z przyjacielem.

„Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada Movember (wąsopad) -€“ kampania społeczna zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, która swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache -€“ wąsy oraz November -€“ listopad). Celem akcji Movember jest „zmiana oblicza męskiego zdrowia”, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. W listopadzie wiele mówi się na temat profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem „męskich” nowotworów oraz na temat znaczenia badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy raka gruczołu krokowego.” Źródło: http://www.zwrotnikraka.pl/movember-wasopad-w-polsce-2016/

18 listopada, we współpracy z Centrum Medycznym Enel-Med, dołączyliśmy do akcji Movember organizując wewnętrzny event. Panowie, którzy wzięli udział w wykładzie lekarza specjalisty mogli dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki „męskich” chorób nowotworowych oraz współczesnych chorób cywilizacyjnych tj. nadciśnienie czy cukrzyca. W programie wydarzenia zaplanowaliśmy bezpłatne badania PSA (Prostate Specific Antigen) pobierane z krwi, pomiar ciśnienia, wagi.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i chcemy przekazać innym przesłanie Movember -€“ warto dbać o zdrowie i wykonywać badania!