You are here
Nicolas Garnier dołącza do Grupy Servier, obejmując stanowisko Chief Patient Officer
Suresnes (Francja), 5 grudnia 2023 r.
Servier, globalna, niezależna grupa farmaceutyczna, ogłasza powołanie Nicolasa Garnier na stanowisko Chief Patient Officer z dniem 4 grudnia 2024 r. Zastąpi on Bertranda Renaud, który z końcem stycznia 2024 r. przejdzie na emeryturę.
Nicolas Garnier podlega w strukturze pod Arnaud Lallouette, Wiceprezesa Wykonawczego Globalnego Działu Medycznego i ds. Pacjentów i obejmuje kierownictwo Globalnego Działu ds. Pacjentów, którego misją jest uwzględnianie głosu pacjentów na każdym etapie cyklu życia leku. Jego głównym celem jest koordynacja, promowanie i rozwijanie zaangażowania pacjentów wśród wszystkich pracowników Grupy oraz jej międzynarodowych filii, przy ścisłej współpracy z pacjentami i organizacjami, które ich reprezentują.
Tym sposobem, Nicolas Garnier będzie kontynuował kluczowe zadania rozpoczęte przez Bertranda Renaud ukierunkowane na wzmocnienie kultury pacjentów w ramach Grupy oraz dynamiki współpracy z pacjentami i organizacjami pacjenckimi. Grupa kieruje obecnie ponad 250 takimi inicjatywami, które dotyczą bardzo realnych problemów, od fazy diagnozy po prawidłowe stosowanie leczenia. Według ankiety PatientView Report 2022, Servier uplasował się w tym roku na drugim miejscu listy najbardziej renomowanych firm farmaceutycznych współpracujących z pacjenckimi organizacjami onkologicznymi,
„Bardzo się cieszę, że Nicolas Garnier dołącza do naszego zespołu. Jego szerokie, międzynarodowe doświadczenie w zakresie zaangażowania pacjentów i zrozumieniu ich potrzeb umożliwi nam również przyspieszenie naszego pragnienia wspierania pacjentów w walce z ich chorobą, stawiając ich w centrum procesu diagnostycznego, rozwoju nowych rozwiązań terapeutycznych oraz przestrzeganiu ich leczenia.” – mówi Arnaud Lallouette, Wiceprezes Wykonawczy Globalnego Działu Medycznego i ds. Pacjentów.
Po ukończeniu studiów w zakresie biologii i fizjologii komórkowej oraz specjalizacji z genetyki na Uniwersytecie Denisa Diderota w Paryżu, a następnie uzyskaniu stopnia doktora w dziedzinie medycyny eksperymentalnej (onkologia) na Uniwersytecie McGill w Montrealu oraz odbyciu stażu podoktorskiego z genomiki (onkologii dziecięcej) na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu w Montrealu, Nicolas rozpoczął karierę zawodową w 2015 roku jako doradca medyczny w oddziale chorób rzadkich w firmie Pfizer Canada. W krótkim czasie awansował na funkcje, które ukształtowały jego zrozumienie pacjentów, aby móc lepiej uwzględniać ich głos na każdym etapie cyklu życia leku. Nicolas utworzył zorientowaną na potrzeby pacjentów radę Pfizer Canada Patient Centricity Council, a następnie w 2019 roku objął stanowisko Dyrektora ds. Wsparcia Pacjenta w Dziale Globalnego Rozwoju Produktów firmy Pfizer Rare Disease w USA. W 2022 roku otrzymał on promocję na stanowisko Starszego Dyrektora ds. Wsparcia Pacjenta Pacjenta w dziedzinie Onkologii i Chorób Rzadkich w pionie Globalnego Rozwoju Produktów firmy Pfizer. Od początku tego roku, a przed dołączeniem do Grupy Servier, Nicolas był Dyrektorem ds. Wsparcia Pacjenta we wszystkich obszarach terapeutycznych badań klinicznych firmy Pfizer.
Firma Servier to globalna grupa farmaceutyczna zarządzana przez fundację. Założona, aby służyć zdrowiu, pragnie także wywierać znaczący wpływ społeczny, zarówno dla dobra pacjentów jak i na rzecz zrównoważonego rozwoju świata. Dzięki wyjątkowej strukturze właścicielskiej, firma może w pełni poświęcić się swojej misji w oparciu o długofalową wizję: współtworzenie postępu w medycynie w celu zaspokojenia potrzeb pacjentów. Ten wspólny cel inspiruje 21,4 tys. pracowników Grupy do codziennego wysiłku.
Będąc światowym liderem w kardiologii, Grupa Servier dąży do osiągnięcia pozycji uznanego, wyspecjalizowanego i innowacyjnego podmiotu w onkologii poprzez skupienie się na trudnych do leczenia nowotworach. Z tego względu, firma przeznacza ponad połowę środków z budżetu badawczo-rozwojowego na rozwój innowacyjnych, ukierunkowanych leków onkologicznych. Servier jest liderem w zakresie hamowania zmutowanych enzymów IDH, dzięki pierwszemu w historii zmutowanemu inhibitorowi IDH1 zatwierdzonemu w USA i Unii Europejskiej i w dalszym ciągu wspiera badanie w zakresie ukierunkowanego hamowania zmutowanych enzymów IDH.
Przyszłymi obszarami wzrostu będą także neurologia i choroby immunozapalne. W tych obszarach, firma Servier koncentruje się na ograniczonej liczbie schorzeń, w przypadku których dokładne profilowanie pacjentów umożliwia stosowanie ukierunkowanych strategii terapeutycznych w ramach medycyny precyzyjnej. Wspierając powszechną dostępność opieki zdrowotnej przy obniżaniu kosztów, Grupa Servier oferuje także szeroką gamę wysokiej jakości leków odtwórczych, obejmujących większość chorób, w oparciu o silne marki we Francji, Europie Środkowo-Wschodniej, Brazylii i Nigerii.
We wszystkich tych obszarach i na wszystkich etapach cyklu życia leków, Grupa uwzględnia głos pacjentów.
Firma Servier, z siedzibą we Francji, jest także szeroko obecna na świecie, w ponad 150 krajach, a w 2022 roku osiągnęła przychody w wysokości 4,9 mld EUR.
Szczegółowe informacje: servier.com
Zapraszamy do śledzenia naszych profili firmowych w social media: LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram