Razem Możemy więcej! Grupa Servier w Polsce partnerem wspierającym Operację Czysta Rzeka

Już po raz kolejny wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Servier Polska i Egis Polska wzięliśmy udział w Operacji Czysta Rzeka, żeby zadbać o nasze okolice. Tym razem 33 osobowy Zespół Wolontariuszek i Wolontariuszy spotkał się w okolicach Kanału Żerańskiego, żeby tam przeprowadzić akcję Operacja Czysta Rzeka.

Na pierwszy rzut oka wydawało się całkiem czysto. Zielona okolica, mały lasek. Wystarczyło jednak przespacerować się wzdłuż kanału i zajrzeć nieco głębiej. Mnóstwo butelek po alkoholach – to standard, papierków po jedzeniu, opakowań po papierosach i nie tylko. Najbardziej zaskakiwały elektrośmieci.


Część Zespołu Wolontariuszy podczas Operacji Czysta Rzeka 2 czerwca 2023

Dzielny Zespół Wolontariuszek i Wolontariuszy 2 czerwca zebrał w sumie 199 worków plus mnóstwo gabarytowych różnych rzeczy, co w sumie dało 3 tony śmieci! Ta liczba jest przerażająca i smutny jest fakt, że śmieci wciąż trafiają na ulice, w krzaki, do lasu i do wody. Niemniej pocieszające jest to, że są tacy ludzie, którzy biorą udział w inicjatywach „sprzątania świata” i nie zrażają się nawet taką dawką śmieci.


Cały Zespół Wolontariuszy podczas akcji Operacja Czysta Rzeka

Razem możemy więcej! Dlatego Grupa Servier w Polsce planuje udział w kolejnej edycji Operacji Czysta Rzeka w 2024 roku.